reklama - zainteresowany?

Wielka księga pociągów - Bezdroza

Wielka księga pociągów
Autor: Mattias de Leeuw
ISBN: 9788389774880
stron: 46, Format: 240 x 340, okładka: twarda
Księgarnia: Bezdroza

Cena książki: 38,00 zł

Książka będzie dostępna od września 2018

Wielka księga pociągów przybliża historię kolei od pierwszych lokomotyw parowych w Anglii po superszybkie pociągi w Japonii. Dzięki tej książce dowiesz się o pociągach kontenerowych w Stanach Zjednoczonych i linii transkontynentalnej przez Chiny i Rosję. Zobaczysz zajezdnię kolejową i luksusowe wnętrza królewskiej salonki. Poczujesz zawrót głowy podczas przeprawy przez strome góry, radość z przejażdżki elektryczną kolejką na plażę i... senność w czasie podróży kuszetką.

Wielka księga pociągów w sieci:

Blog cudanakiju.pl

(...) Na pierwszych stronach książki znajduje się mapa świata, zdecydowanie artystyczna, z miniaturkami niektórych linii kolejowych opisanych dalej. Te zaprezentowane zostały chronologicznie, a dobrane ze względu na ich przełomowy charakter, rekordową długość lub wysokość ułożenia torów, znaczenie dla rozwoju cywilizacji, ale i atrakcyjność krajobrazu. Jest to bardzo malownicze ujęcie tematu, pełne tęsknych pejzaży, zróżnicowane kolorystycznie, balansujące między albumem prac malarskich, kolejowych wariacji, a syntezą ogólnej wiedzy o historii pociągów. Niektórym (młodszym) czytelnikom, słuchaczom i oglądaczom może służyć jako pierwsze źródło wiedzy (...) 

Portal juniorowo.pl

(...) Starszych juniorów może zainteresować 200 lat historii kolei opowiedziane na pełnych szczegółów ilustracjach Wielkiej księgi pociągów od pierwszej linii kolejowej w Anglii i rekordu prędkości wynoszącego 50 km/h do dziś (ponad 300km/h!). Początkowo kolej służyła do transportu węgla i zastępowała konie, stąd Indianie w Stanach Zjednoczonych nazywali pociąg żelaznym koniem. Zmieniła życie ludzi umożliwia komunikację, ułatwiła dojazd do pracy i wyjazdy wypoczynkowe. W historię kolei autor wplata liczne ciekawostki, np. o Linii Pchełce w Holandii (pchły w siedzeniach znajdujących się w wagonach), podróżach grup cyrkowych (pozostał problem z transportem żyraf) czy krętych tunelach w Szwajcarii. (...)

 

Zobacz także:

  • Egipt. Zielony przewodnik (wydanie I)
  • POZA MOŻLIWE. Jeden żołnierz, czternaście szczytów - moje życie w strefie śmierci
  • Tajemnice ptasiej alkowy
  • Driven. Namiętność silniejsza niż ból
  • Góry Bułgarii. MountainBook. Wydanie 1

Spis treści

[ERROR]

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2023 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.