reklama - zainteresowany?

Po Syberii - Bezdroza

Po Syberii
Autor: Colin Thubron
Tłumaczenie: Kozińska Dorota
ISBN: 9788375362855
okładka: miękka
Księgarnia: Bezdroza

Cena książki: 28,95 zł (poprzednio: 37,60 zł)
Oszczędzasz: 23% (-8,65 zł)

Książka będzie dostępna od stycznia 2019

Tagi: Reportaże

Syberia opisana przez Thubrona okazuje się kwintesencją Rosji na powierzchni resztki obozowych baraków sprzed 50 lat, a pod lodem mamuty zachowane tak, że można policzyć liście z ich ostatniego posiłku. I na przemian: jedno odmarza, a drugie zamarza. Thubron podróżuje po paradoksalnej krainie, która jednocześnie umiera i się odradza. Spod lodu wychodzi Kościół prawosławny, lokalne kultury, które miały stać się częścią jednego radzieckiego ludu, ale nie dały się do końca podporządkować, a zamarzają resztki sowieckiego imperium, stare obozy, instytuty badawcze i komunistyczne utopie budowane na wiecznej zmarzlinie. Gdzieś pod lodem i pod Rosją kryje się jednak coś potężnego, jednolitego, co kolejne ustroje chcą pokonać lub przeobrazić, ale w końcu zawsze stają się tylko jego częścią.

Thubron stara się to opisać, pokazując fascynujące miejsca, bardziej i mniej znane. Podróż rozpoczyna w Jekaterynburgu, wspominając egzekucję rodziny carskiej, potem odwiedza m. in. Workutę (gdzie uczestniczy w prawosławnym nabożeństwie upamiętniającym ofiary łagrów), Akademgorodok pod Irkuckiem (miasto uczonych, dziś pozbawionych państwowych funduszy), jezioro Bajkał, syberyjski klasztor buddyjski, wreszcie Kołymę.

 

Zobacz także:

  • Tajemnice ptasiej alkowy
  • Japonia. Manga, sushi i onseny. Wydanie 1
  • Klątwa gruzińskiego tortu
  • Barszcz ukraiński. Wydanie II rozszerzone
  • Tajemnice ptasiej alkowy

Spis treści

[ERROR]

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2023 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.