reklama - zainteresowany?

Bushcraft. Wyższy stopień wtajemniczenia - Bezdroza

Bushcraft. Wyższy stopień wtajemniczenia

MIEJSCE 5 na liście TOP 20
Autor: Dave Canterbury
Tytuł oryginału: Advanced Bushcraft: An Expert Field Guide to the Art of Wilderness Survival
Tłumaczenie: Krzysztof Krzyżanowski
ISBN: 978-83-283-8085-1
stron: 237, Format: 150x210, okładka: miękka
Data wydania: 2021-11-01
Księgarnia: Bezdroza

Cena książki: 36,93 zł (poprzednio: 49,24 zł)
Oszczędzasz: 25% (-12,31 zł)

Nakład wyczerpany

Tagi: Książki podróżnicze | Poradniki

Bushcraft, czyli umiejętność radzenia sobie bez większego trudu na łonie natury, łatwo staje się pasją. Dłuższe wyprawy do lasu, dokąd nie dociera cywilizacja, mają niezwykły urok. Można się przekonać, że nocowanie wśród drzew, przyrządzanie posiłków w kociołku czy po prostu wieczór spędzony przy ognisku i wsłuchiwanie się w odgłosy natury dają ogromną radość i satysfakcję. Początkujący adept bushcraftu może bez obaw wybrać się na weekendową wycieczkę na łono natury, jednak dłuższa, wielodniowa wyprawa wymaga głębszej wiedzy i starannego przygotowania.

Ta książka bazuje na podstawach zawartych we Wprowadzeniu do bushcraftu. Pokazano w niej bardziej zaawansowane umiejętności survivalowe, takie jak nawigowanie bez mapy i kompasu, wytwarzanie improwizowanych narzędzi czy przygotowywanie leków z roślin. Opisano techniki rozpalania ognia, a także sposoby, w jakie można wykorzystywać surowce dostępne w lesie i zapewnić sobie wartościowe pożywienie. Dużo uwagi poświęcono kompletowaniu ekwipunku i metodom transportowania sprzętu. Nie zabrakło specjalistycznych wskazówek dotyczących obrabiania drewna i metalu. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak zapewnić sobie wysoki poziom samowystarczalności w lesie — co zdecydowanie zwiększy satysfakcję z pobytu na łonie natury.

W książce między innymi:

  • kompletowanie ekwipunku
  • rozpalanie ognia dla zaawansowanych
  • zapewnianie sobie bezpiecznego schronienia
  • zbieranie i konserwowanie żywności w dziczy
  • wytwarzanie narzędzi, naczyń i łodzi

Dzika natura. Zapuść się głębiej!

Spis treści

Cannot open template file

Code, Publish & WebDesing by CATALIST.com.pl(c) 2005-2022 CATALIST agencja interaktywna, znaki firmowe należą do wydawnictwa Helion S.A.